Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne
DODANE: 2006

Jak przygotować samemu ozdoby świąteczne? Przygotowywanie ozdób świątecznych to nie lada frajda dla dzieci. Dla dorosłych to także mile spędzony czas.

Najprostszą ozdobą na choinkę jest łańcuch. Może go robić nawet dość małe dziecko, jeśli odpowiednio mu w tym pomożesz. Musisz pociąć na średniej długości paski papier kolorowy. Przygotuj klej. Dziecko może smarować paski klejem i przyklejać jeden pasek za drugim, robiąc złączone kółeczka.

Bardzo ważną ozdobą na choince jest gwiazda. Powinna być ona umieszczona na samym czubku drzewka. Gwiazdę również można zrobić samodzielnie. Wystarczy, ze przygotujesz: tekturkę, trochę srebrnej folii aluminiowej, trochę złotka z czekoladek czy cukierków oraz klej i nożyczki.

Na tekturce przygotowujesz projekt gwiazdy i wycinasz go. Następnie całą gwiazdę owijasz folią aluminiową, odrobinę możesz też ją przykleić do gwiazdy, jeśli bez tego nie chce się trzymać. Na pewno poradzisz sobie jakoś z ramionami gwiazdy i z przymocowaniem do nich folii.

Następnie, przygotuj ze złotka coś w rodzaju łezki, przy czym nie zgniataj jej zupełnie płasko, ale zrób to tak, aby była nieco uwypuklona. Możesz nawet do środka włożyć ścinki papieru czy resztki folii. I takie łezki przyklejasz na każdym ramieniu gwiazdy.

Jest to bardzo ładna ozdoba. Na środku gwiazdy możesz przykleić zrobioną z folii lub kolorowego papierka kulkę, aby gwiazda wyglądała jeszcze bardziej wielowymiarowo, i aby nie była taka płaska. Teraz możesz gwiazdę przymocować do choinki za pomocą drucika, który wcześniej wepniesz w nią lub za pomocą nitki. Nitkę możesz wcześniej przepchnąć przez środek tekturki, zanim jeszcze ją okleisz i ozdobisz, pozostawiając z tyłu gwiazdy dwie nitki, którymi przywiążesz gwiazdę do czubka drzewka bożonarodzeniowego.

hastagi na stronie:

#boże narodzenie stroiki