Podejrzyj jak wyglądają Święta w Europie

Czy to możliwe, że prezenty zamiast św. Mikołaja roznoszą krasnoludki? Kto w postną wigilię śmie zajadać się pieczonym prosiakiem? I dlaczego niektórzy obchodzą Święta w styczniu? Wszystkich ciekawskich lub zwyczajnie zmęczonych przygotowaniami zapraszamy w niezwykłą podróż po Europie. Z portalem TwojaEuropa.pl dowiecie się jak wygląda Boże Narodzenie od Uralu aż po hiszpańskie wybrzeże!

Dziennikarze portalu TwojaEuropa.pl zapraszają w podróż śladem tradycji bożonarodzeniowej nie tylko w krajach sąsiedzkich ale w całej Europie. Pieczołowicie zebrane informacje o świątecznych obyczajach znajdziecie w specjalnej sekcji portalu pt. Święta w Europie. Dlaczego warto? Bo to co w Święta wyprawiają Europejczycy jest więcej niż ciekawe!

W Polsce wigilijna kolacja rozpoczyna się gdy na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka. Wspólnej wieczerzy towarzyszy oczekiwanie na Mikołaja, a uroczysty wieczór kończy msza zwana Pasterką. Taka jest przecież tradycja i nie wyobrażamy sobie by Boże Narodzenie mogło wyglądać inaczej.

Okazuje się jednak, że w wielu krajach św. Mikołaj nie przyniesie dzieciom prezentów. Nie ma jednak powodów do obaw, bo zawsze jest ktoś kto go zastępuje. W Szwecji będzie to Jultomten, który chociaż również nosi czerwoną czapkę to zdecydowanie bliżej mu do leśnego elfa lub skrzata. Na Wschód od Polski dzieci czekają zaś na Dziadka Mroza. Jeszcze bardziej oryginalnie brzmi Agios Vassilios, a to właśnie jego wyglądają pociechy z Grecji.

W tym dniu kluczową rolę odgrywają jednak nie prezenty, ale wspólne spotkanie przy wigilijnym stole. A ten aż ugina się od smakołyków takich jak jagnięcina i prosię, galareta z wieprzowych stóp, zupa rybna, kaczka z kasztanami czy suszony sztokfisz. Potraficie przyporządkować te dania do konkretnych krajów? Jeśli nie, odpowiedzi znajdziecie właśnie w portalu TwojaEuropa.pl. Niewątpliwie dania te w niczym nie ustępują potrawom z karpia, ale od pomysłowości niektórych narodów może się zakręcić w głowie.

W portalu znajdziecie również wiele innych ciekawostek jak choćby tłumaczenia i oryginalne teksty kolęd. Przypominamy również, że Święta w Europie trwają w najlepsze również w styczniu gdy Boże Narodzenie obchodzi się w kościele prawosławnym a we Włoszech obchodzi się Święto Befany.

TwojaEuropa.pl ? pierwszy kompleksowy portal o Europie, gromadzący praktyczne informacje i porady, a także dający możliwość publikacji artykułów, wyrażania opinii, nawiązywania kontaktów, rekrutacji i prezentacji oferty. Wszystko o Europie i Unii Europejskiej: gdzie szukać pracy, jak założyć działalność, jak wyjechać na studia, gdzie spędzić wakacje, w jaki sposób podróżować po UE, jak uzyskać dofinansowanie? Jeden portal ? cała Europa.

Related posts

Top