Historia

Świąteczne postacie

Świąteczne postacie
DODANE: 2006

Postacie świąteczne to przede wszystkim Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus. To właśnie święta rodzina odgrywa największą rolę wśród postaci Bożego Narodzenia. Matka Jezusa ? bez niej Jezus nie urodziłby się jako człowiek.

Józef, opiekun, który dba o matkę dziecka i o dziecko, który będzie je wychowywał, uczył rzemiosła i troszczył się o nie.

Jezus, bez którego nie byłoby zbawienia. To on przyniósł radość rodzicom, i stał się radością wszystkich ludzi. Ma to wielką wymowę, ze małe dziecko, które przyszło na świat ponad Dwa tysiące lat temu, nadal wnosi radość w nasze życie, zmienia je.

Trzej królowie, którzy idą złożyć pokłon Panu ? to kolejne postacie. Niosą dary: złoto, kadzidło i mirrę. Oddadzą pokłon Jezusowi i odejdą z historii.

Pastuszkowie, którzy paśli swoje trzody, są tymi, którzy przybiegli pierwsi, aby powitać Pana. Prości, mali pastuszkowie, jeszcze dzieci, spieszą, aby pokłonić się dziecku.

Cała historia świata jest plejada postaci. Historia zbawienia jest także związana z ludźmi. Boży plan jest realizowany przy udziale człowieka, którego Bóg wyznacza do wykonania dzieła. Jezus wykonał je, już od narodzenia aż poprzez śmierć i zmartwychwstanie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #agios   #aja   #cej   #ciekawe   #czonych   #da bo   #dania   #dlaczego   #dzieciom   #Dziennikarze   #gdzie