BIZNES Problemy społeczne

Dom Dziecka w Łodzi ma własne miejsce integracji

Data publikacji: 2016-10-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dom Dziecka w Łodzi ma własne miejsce integracji
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Rzutnik, projektor, laptop i nowa sofa. To m.in. te sprzęty znalazły swoje przeznaczenie w łódzkim Domu Dziecka.

Dom Dziecka w Łodzi ma własne miejsce integracji Problemy społeczne, BIZNES - Rzutnik, projektor, laptop i nowa sofa. To m.in. te sprzęty znalazły swoje przeznaczenie w łódzkim Domu Dziecka.

Rzutnik, projektor, laptop i nowa sofa. To m.in. te sprzęty znalazły swoje przeznaczenie w łódzkim Domu Dziecka. Z edukacyjnego wyposażenia sali korzysta 10 członków grupy usamodzielnienia. Metamorfoza pomieszczenia była możliwa dzięki uczestnictwu w ogólnopolskiej akcji Domy Pełne Śmiechu, organizowanej przez spółkę Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-Chwilówki” i Fundację „Bliżej Szczęścia”.

Dzięki modernizacji i wyposażeniu pomieszczenia w sofę, rzutnik, projektor i laptop podopieczni Domu Dziecka nr 3 w Łodzi mogą brać udział w wielu zajęciach edukacyjnych. Sprzęt służy wychowawcom do przygotowywania specjalnych cyklów filmowych. Podczas takich seansów dzieci oglądają materiały dotyczące konkretnych problemów – uzależnień, przemocy czy relacji rówieśniczych. Czasem dotyczy to bieżących spraw z którymi młodzież styka się w szkole, albo wśród znajomych. – Teraz nasza sala stała się centralnym miejscem spotkań. To tu dzieci organizują swój wolny czas; to również ważne miejsce integracji – deklaruje Katarzyna Adamek, Dyrektor Domu Dziecka nr 3 w Łodzi. –

Sprzęty trafiły do członków grupy usamodzielnienia. To specjalna „jednostka” funkcjonująca
w obrębie domu dziecka. W osobnym mieszkaniu aktualnie przebywa dziesięciu podopiecznych
w wieku od 14 do 19 lat. Celem takich grup jest przygotowanie do prowadzenia dorosłego życia. – Dzieci same robią zakupy i rozliczają się; samodzielnie gotują i sprzątają. Oczywiście czuwają nad nimi wychowawcy – tłumaczy Katarzyna Adamek. Po osiągnięciu pełnoletności dzieci wybierają opiekuna i ustalają z nim program usamodzielniania. Mogą też starać się o samodzielne mieszkanie. – Spora część naszych podopiecznych utrzymuje kontakt z wychowawcami. Zawsze mogą liczyć na naszą pomoc
i wsparcie – dodaje.

„Słoneczna Polana” jest finansowana przez miasto. Budżet pokrywa podstawowe wydatki.
Jednak na dodatkowe udogodnienia często brakuje funduszy. Placówka potrzebuje odzieży i chemii. Wychowawcy często organizują zajęcia plastyczne, więc brakuje materiałów papierniczych. Mile widziane są też wszelkie pomoce edukacyjne, książki, słowniki, gry komputerowe, sprzęt sportowy i rekreacyjny.

W łódzkim domu dziecka przebywa obecnie trzydziestu wychowanków. Placówka zapewnia
całodobową opiekę tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą przebywać w domu rodzinnym. Dlatego tak ważne są warunki w jakich przebywają dzieci. – Dzięki naszemu uczestnictwu w akcji Domy Pełne Śmiechu, podopieczni z grupy usamodzielnienia mają swoją, integracyjną przestrzeń. Dziękujemy za taką możliwość – mówi Katarzyna Adamek.   

Szczegóły akcji Domy Pełne Śmiechu można znaleźć na stronie www.domypelnesmiechu.pl i Facebooku: facebook.com/DomyPelneSmiechu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dom Dziecka w Łodzi ma własne miejsce integracji Problemy społeczne, BIZNES - Rzutnik, projektor, laptop i nowa sofa. To m.in. te sprzęty znalazły swoje przeznaczenie w łódzkim Domu Dziecka.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne