Wiadomości branżowe

Co stopy mówią o Tobie? Scholl sprawdził, jak Polacy dbają o stopy

Co trzeci Polak deklaruje, że wygląd stóp innej osoby może spowodować zmianę opinii o tej osobie. Pomimo tego, z ostatnich badań[1] wynika, że niewiele osób stosuje jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne, które mogłyby poprawić stan skóry stóp oraz zapewnić im zdrowy wygląd – zwykle ograniczamy się tylko do podstawowej higieny przy okazji brania kąpieli lub prysznica (76%) i skracania paznokci w domu (79%).Dobre samopoczucie i zdrowie organizmu przekładają się na nasz wygląd a „wygląd świadczy o nas” - coraz więcej uwagi poświęcamy zbilansowanej diecie, zachowaniu zgrabnej i wysportowanej sylwetki, likwidowaniu oznak starzenia się skóry twarzy, estetyce dłoni oraz włosów. Nadal jednak, nie przywiązujemy dostatecznej wagi do swoich stóp.Marka Scholl należąca do portfolio Reckitt Benckiser sprawdziła, w jaki sposób Polacy pielęgnują i dbają o swoje stopy oraz jak często dotykają ich zmiany chorobowe skóry stóp.Kobiece

Co trzeci Polak deklaruje, że wygląd stóp innej osoby może spowodować zmianę opinii o tej osobie. Pomimo tego, z ostatnich badań[1] wynika, że niewiele osób stosuje jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne, które mogłyby poprawić stan skóry stóp oraz zapewnić im zdrowy wygląd ? zwykle ograniczamy się tylko do podstawowej higieny przy okazji brania kąpieli lub prysznica (76%) i skracania paznokci w domu (79%).

Dobre samopoczucie i zdrowie organizmu przekładają się na nasz wygląd a ?wygląd świadczy o nas? – coraz więcej uwagi poświęcamy zbilansowanej diecie, zachowaniu zgrabnej i wysportowanej sylwetki, likwidowaniu oznak starzenia się skóry twarzy, estetyce dłoni oraz włosów. Nadal jednak, nie przywiązujemy dostatecznej wagi do swoich stóp.Marka Scholl należąca do portfolio Reckitt Benckiser sprawdziła, w jaki sposób Polacy pielęgnują i dbają o swoje stopy oraz jak często dotykają ich zmiany chorobowe skóry stóp.

Kobiece stopy, zadbane stopy

Tylko 12% respondentów przeprowadzonego w kwietniu 2014r. badania twierdzi, że Polacy dbają o swoje stopy. Do ich pielęgnacji i higieny zazwyczaj używane są podstawowe środki czystości, takie jak żel pod prysznic (46% odpowiedzi) czy mydło w płynie (43%) lub w kostce (40%). Kobiety częściej korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych niż mężczyźni ? zwłaszcza jeśli chodzi o pumeksowanie, kremowanie, pedicure, peeling oraz maseczki. Blisko 90% badanych uważa, że mężczyźni dbają o swoje stopy w mniejszym stopniu niż kobiety, ograniczają się oni z reguły do zabiegów zapewniających podstawową higienę.

Stopy mówią za Ciebie

Co ciekawe, 30% respondentów twierdzi, że często zdarza im się zwracać uwagę na wygląd i stan stóp u innych osób (kobiety robią to dwukrotnie częściej niż mężczyźni). Kwestie estetyczne, zaniedbane lub właśnie zadbane paznokcie, popękane pięty lub brak higieny są w stanie wpłynąć na naszą opinię o danym człowieku.

A to już wiesz?  Grecki Sylwester ?last minute?

Okiem eksperta

Problemy ze stopami powstają wskutek braku odpowiedniej o nie dbałości, przede wszystkim właściwej higieny oraz wyboru odpowiednich, wygodnych butów. Blisko 70% Polaków przyznaje się, że aktualnie ma jakieś problemy zdrowotne związane ze stopami, jednak bardzo rzadko sięgają po poradę lekarza lub kosmetyczki. Najczęściej spotykane dolegliwości stóp wśród Polaków to pękające pięty i nadmierna potliwość oraz odciski, modzele.Większość osób borykających się z tymi schorzeniami próbuje je leczyć samodzielnie przy użyciu domowych sposobów (49%, częściej kobiety i osoby młode oraz aktywne fizycznie) lub samodzielnie za pomocą leków OTC (40%). Wiedza na temat ich higieny i pielęgnacji czerpana jest głównie z Internetu (40%) oraz od znajomych i rodziny (35%). Odwiedzanie lekarza lub salonu kosmetycznego należy do rzadkości (ok. 10%respondentów).

Maria Klamczyńska, podolog, konsultantka marki Scholl, twierdzi, że przyczyny tego typu zachowań należy szukać niedostatecznej świadomości Polaków na temat ważnej roli jaką pełnią stopy. Większość z nas, zwłaszcza w młodym wieku, nie zdaje sobie sprawy, że zaburzenie funkcji lokomocyjno-podporowej stóp jest jednoznaczne z ograniczeniem aktywności i niezależności życiowej, a utrata zdolności samodzielnego poruszania się może prowadzić do obniżonej samooceny, izolacji społecznej i pogorszenia jakości życia.Stopami często zaczynamy się interesować dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe.Zapominamy, że systematyczna, codzienna pielęgnacja jest ważnym elementem profilaktyki wielu problemów zdrowotnych ? dodaje.

Stopy pod kontrolą

Scholl należy do najbardziej znanych i najczęściej wybieranychmarek kosmetyków do pielęgnacji stóp w Polsce[2]. W przeciągu 12 miesięcy używało ich 43% respondentów. W portfolio znaleźć można produkty do codziennej, regularnej pielęgnacji ? kremy, peelingi, dezodoranty, tarki i pilniki. Scholl to również preparaty, spraye, aplikatory oraz plastry pomagające zwalczać uciążliwe schorzenia, takie jak kurzajki, pękająca skóra, czy grzybica stóp i paznokci.

A to już wiesz?  Trzeci zwiastun nowej produkcji z Borysem Szycem jest już dostępny w sieci

Portfolio marki Scholl:

Sucha skóra

 • Krem regenerujący do suchej skóry ? 100 ml
 • Krem nawilżający do stóp i paznokci ? 75 ml
 • Krem pielęgnacyjny do stop ? 75 ml
 • Krem rewitalizujący do stop ? 75 ml
 • Peeling złuszczający do stop ? 60 ml

Popękana skóra

 • Krem na pękające pięty Active Repair K+ – 60 ml
 • Krem na popękane piety ? 60 ml
 • Pilnik na pękające piety

Twarda skóra

 • Scholl Velvet Smooth Elektroniczny pilnik do stop
 • Scholl Velvet Smooth 2 wymienne głowice
 • Krem zmiękczający twardą skórę stop ? 75 ml
 • Ekspresowy system usuwania twardej i zrogowaciałej skóry ? 50 ml
 • System 2 w 1 do usuwania twardej skóry stop ? 9 ml

Świeżość stop

 • Fresh Step Dezodorant ? 150 ml
 • Fresh Step Antyperspirant ? 150 ml
 • Fresh Step Dezodorant do butów ? 150 ml
 • Fresh Step Zasypka do stóp i obuwia ? 75 g
 • Odour Control wkładki przeciwpotne

Grzybica paznokci

 • Preparat na grzybicę paznokci ? 3,8 ml

Grzybica stop

 • Dezodorant do stóp 3 w 1 ? 150 ml
 • Krem przeciwgrzybiczny do stop ? 15 g

Odciski

 • 2 w 1 Ekspresowy aplikator na odciski
 • Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem

Kurzajki i brodawki

 • Spray do usuwania kurzajek i brodawek ? 80 ml

[1] Badanie ARC Rynek i Opinia, kwiecień 2014; Badanie przeprowadzone techniką CAWI (samodzielnie wypełniane ankiety internetowe) na panelu ARC Rynek i Opinia e-panel.pl w dniach 14-18 kwietnia. Łącznie zrealizowano ponad 1000 wywiadów. W grupie respondentów znalazły się kobiety (52%) oraz mężczyźni (48%), przy czym 571 osób w ciągu ostatnich 7 dni przez minimum godzinę uprawiały jakiś sport lub aktywność fizyczną.

[2] Scholl Brand Dipstick, Instytut Badawczy Grupa IQS, grudzień 2013

Źródło Scholl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy