Wiadomości branżowe

Jak walczyć z pijanymi kierowcami na drogach

Amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje, dlatego wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na ich wyeliminowanie.Wprowadzenie obowiązku posiadania w samochodzie alkomatu to jeden z ostatnich pomysłów Rządu. Andrzej Czyżowski, adwokat z kancelarii CGS, zaznacza jednak, że „[...] fakt posiadania alkomatu nie zmienia myślenia człowieka, który decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu”.Inny pomysł to montaż alcolocka – urządzenia sprawdzającego poziom alkoholu u kierowcy przed uruchomieniem silnika. „[...] Tendencja jest taka, żeby przepisy zaostrzać” – mówi serwisowi InfoWire.pl Andrzej Czyżowski. Na nic jednak zdaje się wysoka grzywna czy zabranie uprawnień do kierowania pojazdem. Zdaniem eksperta najdotkliwszą karą byłoby odebranie samochodu.Według statystyk pijanych kierowców ubywa. „[...] Porównując pierwsze półrocze 2014 roku do ubiegłego, zauważamy 13-procentowy spadek nietrzeźwych kierujących przy zwiększonej o 80% liczbie kontroli” – mówi serwisowi infoWire.pl komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.Funkcjonariusze zaobserwowali: osoby, które spożywały alkohol dzień

Amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje, dlatego wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na ich wyeliminowanie.

Wprowadzenie obowiązku posiadania w samochodzie alkomatu to jeden z ostatnich pomysłów Rządu. Andrzej Czyżowski, adwokat z kancelarii CGS, zaznacza jednak, że ?[…] fakt posiadania alkomatu nie zmienia myślenia człowieka, który decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu?.

Inny pomysł to montaż alcolocka ? urządzenia sprawdzającego poziom alkoholu u kierowcy przed uruchomieniem silnika. ?[…] Tendencja jest taka, żeby przepisy zaostrzać? ? mówi serwisowi InfoWire.pl Andrzej Czyżowski. Na nic jednak zdaje się wysoka grzywna czy zabranie uprawnień do kierowania pojazdem. Zdaniem eksperta najdotkliwszą karą byłoby odebranie samochodu.

Według statystyk pijanych kierowców ubywa. ?[…] Porównując pierwsze półrocze 2014 roku do ubiegłego, zauważamy 13-procentowy spadek nietrzeźwych kierujących przy zwiększonej o 80% liczbie kontroli? ? mówi serwisowi infoWire.pl komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze zaobserwowali: osoby, które spożywały alkohol dzień wcześniej, przychodzą na komisariat sprawdzić swoją trzeźwość. ?[…] Otrzymujemy też anonimowe telefony od współtowarzyszy imprez, że dana osoba piła i zamierza wsiąść za kółko? ? dodaje.

Żadna kara nie będzie na tyle skuteczna, by całkowicie wyeliminować pijanych na drodze. Dobrze, że w społeczeństwie rośnie świadomość zagrożenia, które niesie ze sobą kierowca z promilami.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Nietypowe Muzeum w Poznaniu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy