Wiadomości branżowe

W 2013 Polacy chętniej brali kredyty i korzystali z usług doradców finansowych

Najnowsze wyniki badań Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w tym roku Polacy częściej ubiegali się o kredyty. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała również w ostatnim czasie wzrost zapytań o doradców kredytowych, aż o 241%.Ostatnie 2 lata to okres pogorszenia koniunktury i niepewnej perspektywy wzrostu polskiej gospodarki, co skutkowało niechęcią Polaków do

Najnowsze wyniki badań Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w tym roku Polacy częściej ubiegali się o kredyty. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała również w ostatnim czasie wzrost zapytań o doradców kredytowych, aż o 241%.

Ostatnie 2 lata to okres pogorszenia koniunktury i niepewnej perspektywy wzrostu polskiej gospodarki, co skutkowało niechęcią Polaków do zaciągania kredytów. Jednocześnie banki bardziej selektywnie podchodziły do kredytobiorców. Rok 2013, mimo że rozpoczął się słabo, w III kwartale przyniósł znaczne ożywienie w tym sektorze, a banki udzieliły o 15 proc. więcej kredytów gotówkowych w porównaniu z miesiącami roku poprzedniego. Wzrosło również zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi nawet w okresie wakacyjnym, który zwyczajowo nie sprzyja kredytowaniu.

Polacy także coraz chętniej w tym roku zasięgali porad u doradców finansowych, na co wskazuje również wzrost zainteresowania tą branżą w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl.

?Doradcy finansowi, dzięki stałej współpracy z różnymi bankami, szerokiemu dostępowi do źródeł finansowania oraz znajomości narzędzi finansowych lepiej, niż my sami, dopasują ofertę kredytową do naszych potrzeb. Na podstawie prowadzonych analiz w naszym lokalnym produkcie panoramafirm.pl, widzimy, że rośnie świadomość społeczeństwa w dziedzinie finansów osobistych?- mówi AdrianHinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Dane Związku Banków Polskich za poprzedni kwartał pokazują, iż wprowadzona w życie przez Krajowy Nadzór Finansowy, z dniem 1 stycznia 2014 r. znowelizowana rekomendacja S nakazująca, aby klient, kupujący nieruchomość na kredyt, wyłożył na zakup minimum 5 proc. ceny nie pochodzącej z innego kredytu, znacząco wpłynęła na podejmowanie szybszych decyzji konsumentów.

Wzrost zainteresowania kredytami może wynikać, z działalności pro sprzedażowej banków, atrakcyjnego niskiego oprocentowania kredytów czy braku konieczności wkładu własnego do końca roku 2013.

***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnych informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, telefon komórkowy czy katalog. Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Eniro zatrudnia około 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. Głównym produktem firmy w Polsce jest Panorama Firm dostępna jako wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, aplikacje mobilne, wyszukiwarka mobilna m.pf.pl, katalog oraz usługa udostępniania bazy danych. Więcej informacji o firmie na stronie www.enirogroup.com.

A to już wiesz?  Otwarta przestrzeń biura sprzyja efektywnej pracy

Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy