Wiadomości branżowe

Najlepsi okrętowcy z Politechniki

5000 USD otrzyma najlepszy student Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Kim jest ów szczęśliwiec dowiemy się w najbliższą środę podczas rozstrzygnięcia konkursu American Bureau of Shipping. Tego samego dnia poznamy finalistów konkursu RINA TOP KORAB. Zapraszamy 5 marca o godz. 16.30 do Audytorium Profesora Sipowicza na WOiO.RINA TOP KORAB to doroczny konkurs na

5000 USD otrzyma najlepszy student Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Kim jest ów szczęśliwiec dowiemy się w najbliższą środę podczas rozstrzygnięcia konkursu American Bureau of Shipping. Tego samego dnia poznamy finalistów konkursu RINA TOP KORAB. Zapraszamy 5 marca o godz. 16.30 do Audytorium Profesora Sipowicza na WOiO.

RINA TOP KORAB to doroczny konkurs na najlepszą pracę magisterską obronioną w minionym roku akademickim na Wydziale OiO. Do ścisłej czołówki zakwalifikowały się trzy osoby. Dyplomanci będą mieli maksymalnie 15 minut na prezentację swojego tematu. Na tej podstawie wybrany zostanie najlepszy z najlepszych.

Nagroda główna ufundowana przez TOP KORAB zostanie przekazana w kopercie. Stawka jest tajemnicą, nawet władze wydziału nie wiedzą, o jaką sumę chodzi. Wszyscy finaliści mogą liczyć na członkostwo w RINA (Royal Institution of Naval Architects), które pozwala m.in. na bezpłatny dostęp do najnowszej, światowej literatury fachowej czy udział w konferencjach branżowych.

Z kolei konkurs American Bureau of Shipping (amerykańskiego towarzystwa klasyfikacyjnego) realizowany jest na PG po raz pierwszy. Firma zgłosiła się do władz Wydziału OiO z prośbą o wytypowanie pięciu najzdolniejszych studentów ? kluczowe były osiągnięcia w nauce. Studenci zostali zaproszeni na rozmowy ?kwalifikacyjne? do siedziby firmy. Szefostwo ABS wybrało osobę, która oprócz nagrody pieniężnejodbędzie staż w ABS. Ma tym samym szansę na pracę w American Bureau of Shipping.

Warto podkreślić, że w roku 2013 około 180 osób otrzymało dyplom ukończenia studiów na Wydziale OiO. W środę odbędzie się oficjalne wręczenie dyplomów.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Seniorzy nie powinni być wykluczeni

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy