Wiadomości branżowe

Zimowa suplementacja w ciąży ? czy tran jest ok?

Zimowa suplementacja w ciąży ? czy tran jest ok?
Gdy śnieg i mróz za oknem chętnie sięgamy po tran dla wzmocnienia organizmu. Warto pamiętać, że olej z wątroby dorsza zawiera nie tylko korzystne dla przyszłych mam kwasy omega 3, ale również dużą ilość witaminy A, której nie wolno w ciąży przedawkować.Ryby to najlepsze źródło kwasów omega 3, w tym najcenniejszego dla ciężarnych wielonienasyconego kwasu dokozaheksaenowego – DHA. W trakcie życia płodowego służy on do budowy mózgu, narządu wzroku i układu nerwowego dziecka. Dostarczenie odpowiedniej dawki DHA w diecie jest więc niezwykle istotne dla zdrowia maleństwa.Najlepszym źródłem omega 3 dla ciężarnych jest olej z pozyskiwany z całości tłustych ryb morskich, a nie jak w przypadku tranu – z wątroby dorsza. Chodzi o wykluczenie witaminy A, której w ciąży nie wolno „przedawkować”. A o to nie trudno, gdyż witaminę tę dostarczamy na co dzień z pożywieniem (znajduje się np. w marchwi i zielonych warzywach), wchodzi ona w skład preparatów witaminowych dla ciężarnych i jest obecna w tradycyjnym tranie.Tymczasem szkodliwy jest zarówno jej niedobór jak i nadmiar. W czasie ciąży zbyt duża

Gdy śnieg i mróz za oknem chętnie sięgamy po tran dla wzmocnienia organizmu. Warto pamiętać, że olej z wątroby dorsza zawiera nie tylko korzystne dla przyszłych mam kwasy omega 3, ale również dużą ilość witaminy A, której nie wolno w ciąży przedawkować.

Ryby to najlepsze źródło kwasów omega 3, w tym najcenniejszego dla ciężarnych wielonienasyconego kwasu dokozaheksaenowego ? DHA. W trakcie życia płodowego służy on do budowy mózgu, narządu wzroku i układu nerwowego dziecka. Dostarczenie odpowiedniej dawki DHA w diecie jest więc niezwykle istotne dla zdrowia maleństwa.

Najlepszym źródłem omega 3 dla ciężarnych jest olej z pozyskiwany z całości tłustych ryb morskich, a nie jak w przypadku tranu ? z wątroby dorsza. Chodzi o wykluczenie witaminy A, której w ciąży nie wolno ?przedawkować?. A o to nie trudno, gdyż witaminę tę dostarczamy na co dzień z pożywieniem (znajduje się np. w marchwi i zielonych warzywach), wchodzi ona w skład preparatów witaminowych dla ciężarnych i jest obecna w tradycyjnym tranie.

Tymczasem szkodliwy jest zarówno jej niedobór jak i nadmiar. W czasie ciąży zbyt duża ilość witaminy A (więcej niż 3000 ug/dobę) może prowadzić do wad rozwojowych u płodu. Dlatego obowiązuje zasada, aby nie przyjmować zbyt wielu (najlepiej nie więcej niż jeden) preparatów z witaminą A. Lepiej nie pić tranu przypadkowo podsuniętego przyszłej mamie.

Pregna250 DHA ? kwasy omega ? 3 dla mam

Bezpieczne uzupełnianie diety w kwasy omega – 3 w ciąży gwarantuje Pregna250 DHA. Zawiera oczyszczony, wysokogatunkowy olej ryb morskich w małej kapsułce. Wielkość kapsułki sprawia, że trudności przy połknięciu są znikome, a posmak rybiego oleju ograniczony jest do minimum.

– ?Pregna250 DHA to nowoczesny produkt dla przyszłych mam. Jedna kapsułka zawiera dobową dawkę DHA. W przypadku niewystarczającego spożywania ryb w diecie, przyszła mama może zażywać dwie kapsułki dziennie, aby mieć pewność, że postępuje zgodnie z aktualnymi rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.? ? mówi Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

A to już wiesz?  Technologie mobilne 2014: mania fitness

Pregna250 DHA daje również pewność, że nie obarczasz organizmu dodatkową dawką wit. A, ani skumulowanymi w rybach zanieczyszczeniami.

Suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią Pregna250 DHA  w opakowaniu 30 kapsułek dostępny jest w aptekach oraz na DrogeriaZdrowie.pl

Więcej: www.polkaintymnie.pl

 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety dla układu moczowego – Femisept URO, probiotyk nowej generacji – Trivagin oraz plastry na blizny – Sutricon. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są globulki  dopochwowe z kwasem hialuronowym – Mucovagin. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy